Μετά από μερικές ώρες από τον ψεκασμό με υγρό άζωτο, η περιοχή που υποβλήθηκε σε θεραπεία, αλλάζει χρώμα, γίνεται ωχρή, λόγω της καταστροφής των αγγείων. Ταυτόχρονα η περιοχή παρουσιάζει ένα ελαφρύ οίδημα και σχηματίζεται μία φυσαλίδα η οποία μετατρέπεται μετά από μερικές μέρες σε κρούστα. Για πλήρη επούλωση απαιτείται ένα χρονικό διάστημα από 1 έως 4 εβδομάδων. Μερικές φορές μπορεί να χρειαστούν περισσότερες από μία θεραπείες με κρυοθεραπεία, για να έχουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα.
![](https://petkou.gr/wp-content/themes/petkou/assets/imgs/therapies/cometic-fillers.png)