Mετά την εφαρμογή της μεσοθεραπείας, δεν ενδείκνυται η εφαρμογή δερμοκαλλυντικών και make up για τις επόμενες ώρες. Επίσης σας συνιστούμε να αποφεύγεται τη χρήσης σάουνα καθώς και την έντονη σωματική άσκηση για τις επόμενες ώρες.
![](https://petkou.gr/wp-content/themes/petkou/assets/imgs/therapies/cometic-fillers.png)
Δερματολόγος Κορίνα Πέτκου
Mετά την εφαρμογή της μεσοθεραπείας, δεν ενδείκνυται η εφαρμογή δερμοκαλλυντικών και make up για τις επόμενες ώρες. Επίσης σας συνιστούμε να αποφεύγεται τη χρήσης σάουνα καθώς και την έντονη σωματική άσκηση για τις επόμενες ώρες.